Mistrovství světa v ledním hokeji se odehrává jednou za rok, což pro někoho může být dost dlouhá doba. Proto se v roce 1992 objevila stolní hra s ambicemi toto čekání zkrátit. S ní mohli hokejoví fanoušci hrát šampionát každý týden...
Hokej '92 se svým pojetím značně vymyká obvyklým deskovým hrám - jde o kombinaci strategie a jisté náhody. Koncepce hry se shoduje se skutečností - vítězí ten, kdo nastřílí větší počet gólů, nechybí ani trestná lavice a další herní situace. Hra umožňuje variantu utajenou či otevřenou, v tomto směru záleží na dohodě obou hráčů. V prodeji byly polepky všech špičkových týmů z roku 1992, jinak jsou ve hře dva kompletní týmy. Rozšíření umožňuje sehrát plnohodnotný šampionát.
Příprava hry:
Samotné hřiště je součástí krabice, v níž je hra zabalena. Každý hráč má k dispozici hrací panel, na němž nastavuje pohyb a akce jednotlivých hráčů včetně brankáře. Hráče představují čtvercové kartónky, polepené figurami hokejistů. Podstavce jsou označeny čárkami, označující jejich schopnosti. Podstaveček kruhového tvaru má vpředu prohlubeň, sloužící k umístění puku. Hrací plochu představuje síť políček, po nichž se hokejisté pohybují.
Průběh hry:
Panely mají hráči otočeny směrem k sobě, takže soupeři sdělují své tahy protivníkovi. Záleží na dohodě, zda budou hráči své tahy pravidelně kontrolovat, nebo hra bude probíhat na bázi „důvěry“. Jeden tah probíhá následovně: hráč nastaví ukazatele a táhne všemi hráči, protom stejně postupuje soupeř. Stejným způsobem funguje i systém přihrávek a střel - jim může protihráčův brankář čelit předepsanými zákroky. Ony schopnosti hráčů na podstavci ovlivňují možnosti pohybu a sílu střel. Hru lze hrát na určitý počet tahů, nebo v určitém časovém limitu.
V tomto směru je nutné podotknout, že pravidla jsou značně rozsáhlá - mají formu silnější brožury. Existuje totiž velké množství herních variant a možností, jak bylo prokázáno při odehraných partiích, na některé ani v návodu není pamatováno.
Konec hry:
Jako na opravdovém hřišti hra končí po uplynutí stanoveného „času“. Kdo za daný úsek nastřílí více branek, ten vítězí. Vzhledem k době přípravy hry se nepomýšlelo na „náhlou smrt“, proto se šampionát dá hrát pouze na konečné výsledky včetně remíz.