Pečení červíci a žížalky jsou vynikající zboží. Jsou oblíbeným jídlem každého opeřence. Je jedno zda je to červík v kari omáčce, grilovaný červík, frankfurtský červíček či proslavená specialita heckmeck z žížalek. Opeřenci celého světa na ně doslova letí.
V hře Heckmeck z žížalek se 2 až 7 hráčů stává opeřenými slepičími gurmány, kteří spolu bojují o co největší porce grilovaných červíků...
16 kamenů podobajících se dominu, ale s obrázkem červíků a číslem představuje 16 různě velkých porcí pečených červíků, které se na začátku hry poskládají do řady vedle sebe. Tato řada představuje gril na červíky.
Hráči ve svém kole hází 8 hracími kostkami, kde místo šestky je obrázek červíka (červík se počítá za 5). Po každém hodu zvolí hráč hodnotu (nebo červíka) alespoň jedné hozené kostky a všechny kostky o této hodnotě dá stranou. Nový hod provádí už jen ze zbývajících kostek. Žádná hodnota nesmí být zvolena vícekrát a alespoň jedna hodnota musí být červík. Jestliže v některém hodu padnou pouze hodnoty, které byly už dříve zvoleny a žádné jiné, pak pokračuje další. Hráč, který házel, má smůlu a nezískává v tomto kole nic. Hráč ale nemusí pokračovat v hodech. Nechce-li riskovat, může hody kdykoliv přerušit a spočítat body na všech kostkách, které dal stranou. Potom si vezme z grilu kámen s číslem, které je menší nebo odpovídá dosaženým bodům. Čím větší číslo, tím je na kameni namalováno více červíků. Kameny skládá hráč na sebe tak, aby byla vidět číselná hodnota posledně získaného kamene.
Ve hře je několik dalších pravidel, které umožňují, aby si hráči vzájemně „kradli“ naposled získanou porci. Také při neúspěšných hodech se musí předchozí porce vracet. Cílem je získat co nejvíce červíků. Vítěz tedy nemusí mít nejvíce porcí (kamenů), může mít malé množství porcí, ale hodnotnějších s více červíky.