Na první pohled Fjordy nápadně připomenou Carcassonne ve variantě pro dva hráče. Nejsou zde sice čtvercové dílky, ale hexové, nicméně jsou na nich různé druhy krajiny (moře, země, hory), které je nutno spojovat dohromady. Sem tam se umístí nějaký ten mlýn.
Zde však podobnost s Carcassonne končí. Fjordy zároveň připomínají Go a mnoho jiných strategických her.
Opravdu se buduje herní plán z hexových dílků, které se losují, opravdu se vytváří krajina, a pokud chcete, můžete na právě přiložený dílek umístit jeden ze svých čtyř dřevěných mlýnů. Až se vypotřebují všechny dílky (není jich nijak mnoho), "carcassonnová" fáze končí a nastává fáze "go".
Nyní se oba hráči snaží zabrat co největší území právě vzniklého kontinentu plného záhybů (fjordů). Vycházejí od svých mlýnů a systémem jeden dřevěný žetonek = jeden dílek krajiny se snaží obsadit co nejvíce dílků. Platí pravidlo, že každý nový žetonek smí být umístěn pouze vedle hráčova mlýna či jiného jeho žetonku, a také jste omezeni krajinou - žetonky nesmíte umístit přes vodu či hory, musí spolu sousedit po loukách. Pokud některý z hráčů již nemá kam expandovat, druhý smí přikládat žetonky tak dlouho, dokud může (např. pokud si dříve obklíčil nějaké území, kam druhý neměl šanci expandovat, nyní si ho jen vysází žetonky).
Vítězí samozřejmě ten, který dokázal obsadit větší část krajiny fjordů.