Ve Fantastic Parku se ocitnete v roli tvůrce a správce zvířecího parku. Vaším cílem je postupně skládat dílky s různými druhy podivuhodných zvířátek, abyste vytvořili dokonalý park. Jako správný stavitel budete rozšiřovat území parku a umisťovat zvířátka na správná místa. Musíte však být opatrní, protože dílky se dají šikovně překrývat, a soupeři tak jedním tahem mohou zcela změnit podobu plánu a tudíž i bodování daného kola ve svůj prospěch.
Příprava hry:
Předtím, než se ponoříte do magického světa Fantastic Parku, musíte si připravit herní prvky/dílky. Hra obsahuje sadu (dominových) dílků zobrazujících podivuhodná zvířátka. Každý hráč dostane do začátku prvního kola čtyři náhodně vybrané dílky a následně se po směru hodinových ručiček společně umísťením vždy jednoho dílku staví park. Herní plocha se postupně rozšiřuje (nebo překrývá) podle pravidel hry, čímž vznikají nová místa pro umisťování dílků.
Průběh hry:
Jak již bylo naznačeno, hráči se v tahu střídají a umisťují dílky do společného parku. Dílky se pokládají s tím záměrem, aby vytvořily co největší území s umístěnými zvířátky jednoho typu (barvy). Hráči se snaží přikládat dílky tak, aby se tvořila plocha nepřerušená jiným typem zvířátka, přičemž za sousedící jsou považovány dílky, které spolu sousedí vodorovně nebo horizontálně, nikoliv však diagonálně. Krom „standardního“ přiložení dílku však hra umožňuje i prvek překrytí – dílek je možné položit na již umístěné dílky tak, že každá jeho polovina bude ležet na jiném už umístěném dílku (je tedy možné položit nový dílek pouze napříč k těm už umístěným, nikoliv kompletně překrýt ve stejném směru ležící dílek). Tento krok však lze zahrát pouze v případě, že obě ležící kostky, které chce hráč překrýt, mají stejnou výšku (jsou tvořeny pouze jedním dílkem, nebo jsou překryty stejným počtem dalších dílků). Není tedy možné příčně položit dílek na dvě jiné kupičky v momentě, kdy by jedna byla tvořena například třemi dílky a ta druhá pouze dvěma. V takovém případě by příčně položený dílek ležel „z kopce“, což pravidla neumožňují.
Každé kolo se vyhodnocuje v momentě, kdy hráči mají v ruce pouze poslední ze čtyř dílků. Ten se již neumisťuje, ale slouží pro určení konkrétních (nebo jen jednoho, ale zato hned dvakrát) typů zvířátek, jejich největší aktuálně postavená plocha se má bodovat. Pokud by nastala situace, že danou barvu nikdo z dalších hráčů v daném kole nebude bodovat, ten, kdo ji v tomto kole jako jediný vlastní, si získanou hodnotu bodů může zdvojnásobit. Pro další kolo si hráči k jednomu zbylému dílku dolízají tři další a opět začínají se čtyřmi kousky.
Konec hry:
Hra končí v okamžiku, kdy jsou odehrána kola stanovená dle počtu hráčů. Vítězem se stává hráč s největším počtem bodů v momentě, kdy se oboduje poslední odehrané kolo.