Legenda vypráví o smutném kačerovi, který pluje na rybníku a přemýšlí jaký dárek by dal své vyvolené. Na pomoc mu přispěchají žabky, které se už nemohou dívat na to, jak je kačer smutný a nabídnou mu pomoc. A tak se žabky pouští do práce a snaží se na hladině jezera nasbírat kytici z krásných leknínů.
Ve hře China moon se hráči ocitají právě v rolích žabek, které se snaží skákat po hladině a sbírat květy leknínů. Žabky se po herním plánu pohybují po leknínových listech předepsaným způsobem a každá má možnost sebrat leknínový květ, kterých je ve hře několik v různých barvách (ta určuje bodovou hodnotu květu). Avšak ne na každém listě je nějaký květ.
Každý hráč má k dispozici tři žabičky stejné barvy. Hráči se mezi sebou střídají, kdy každý hráč musí ve svém tahu posunout tři žabičky vpřed, ale jedna z toho musí být soupeřova. Při pohybu se s žádnou žabičkou nesmí vracet zpět. Někdy se díky tomu může stát, že některý květ zůstane ležet na hladině tak, že na něj žádná z žabiček již nemůže dosáhnout.
Po cestě mohou žabičky narazit na různé překážky. Pokud skončí žabička na poli s motýlem, ztrácí jeden květ. Když skočí na políčko s pružinou, poskočí ještě dále. Nebo když skončí na poli s bláznivou žabkou, musí si hráč vyměnit jeden leknínový květ se spoluhráčem (vyměňované květy musí mít jinou barvu). Navíc se ve hře nachází i květy černého leknínu, které přeci jen do krásné kytice nepatří. Hráč, jenž tento květ získá, přichází o body. Během hry se ho však může ještě chytře zbavit.
V závěru hry se žabky dostanou na travnatý ostrůvek, kde jsou nejvzácnější a nejkrásnější leknínové květy a podle stanoveného pořadí si je žabičky rozdělují mezi sebe, přičemž mezi těmito květy je i nejhodnotnější květ modrého leknínu. Jakmile se některému hráči podaří sebrat tento květ na ostrůvku, hra ihned končí.
Po skončení hry se z nasbíraných leknínových květů vytvoří kytice a určí se zisk bodů dle barevná kombinace. Ten kdo má nejhonosnější kytici vyhrává.