Osvobození Rynnova světa zpod jha Orků neprobíhalo zrovna nejlépe. Císařská 15. armáda se sice konečně probila skrz Pekelné hory, boje se však rozhořely po celé šíři příhodně pojmenovaného Údolí zoufalství. Tisíc mil široké údolí dělila na dvě poloviny Sulphur River (v gotickém dialektu "Sírová řeka"), přes kterou vedlo již jen pár zbývajících mostů. Tyto byly po krvavém boji obsazeny jednotkami Císařových nejlepších - Vesmírných Mariňáků. Ale do pár hodin poté se již údolím s řítily skřetí "Stíháky-Bombarďáky" s jediným cílem: Poslat pro Impérium životně důležité mosty v troskách na dno řeky.
Princip hry
V Bommerz over da Sulphur River si jeden až pět hráčů rozdělí buď role císařských sil bránících mosty nebo pilotů skřetích bombardérů, kteří je chtějí zničit. V solitéru nebo plné kooperaci čtyř hráčů roli Císařských zastane hra.
Průběh hry
Bombardéry se v závislosti na hodech kostkami a případném poškození pohybují kaňonem, do kterého obránce umístí skryté nástrahy v podobě skalních věží, flaku, stíhačů nebo laseru. Krom soubojů s císařskými stíhači závisí všechny manévry na rychlosti bombardéru - čím rychleji letí, tím hůře jej lze zasáhnout flakem, ale také má nižší šanci vyhnout se laseru nebo věžím a horší šanci zasáhnout most nebo baterii protivzdušné obrany.
Pokud poslední skřetí bombardér at již jakýmkoliv způsobem opustí herní plán a oba mosty ješte stojí, mohou se Orkové rozhodnout pro druhou vlnu bombardérů - pak ale musí zničit oba mosty, nebo prohráli. Pokud Orkové splní svůj cíl, vyhrává ten hráč, jehož letouny nejvíckrát zasáhly most.
Obsah
Hra ve své nejrozšířenější podobě (PDF ze stránek Games Workshop) obsahuje:
- pravidla
- herní plán ve třech částech
- dvanáct žetonů obrany
- šest žetonů poškození
a neobsahuje (ale potřebuje, což nechává prostor kutilům):
- čtyři skřetí "Stíháky-Bombarďáky"
- dva císařské stíhače Thunderbolt
- osm šestistěnných kostek