"...víte co? Ukažte mi stavební povolení!"
Bausack je dnes už prakticky klasická postřehová hra velice podobná novější hře Dschamál. Opět se jedná o soubor rozličných dřevěných "kostek" všech možných tvarů. V Bausacku jich najdete celých 66. Dále jsou zde "diamanty" coby platidlo pro aukční hry.
Na rozdíl od Dschamálu zde není mechanismus vytahování kostek poslepu ze sáčku, ale všechny komponenty jsou před jakoukoliv hrou přehledně rozloženy uprostřed stolu. Stejně jako v Dschamálu se dá i s Bausackem hrát hned několik různých her:
- Vytloukaná - Cílem hry je postavit co nejstabilnější věž (resp. zůstat nejdéle ve hře). Smí se stavět jen na základní kámen a není dovoleno se věže dotýkat. Jednotlivé kostky se draží. Jsou zde možné dva aukční systémy: nejvyšší nabídka, tj. klasická dražba, kdy kostku získá hráč, který nabídne nejvíce. Druhou možností je odmítavá aukce: draží se co možná nejhorší kostka, která připadne hráči s nejnižší nabídkou. Pokud někomu věž spadne, odstupuje ze hry.
- Skládaná - Cílem je postavit co možná nejvyšší věž. V každém tahu je nutné věž zvýšit. Opět jsou zde dva aukční systémy. Nejvyšší nabídka je stejná jako v předcházející hře Vytlakouná; další systém se nazývá Dát pryč: hráč vyhraje klasickou aukci nejvyšší nabídkou, ovšem potom rozhodně, který z protihráčů bude muset vydraženou kostku zakomponovat do věže. Vítězí hráč, který zůstane nejdéle ve hře.
- Řetěz - Cílem hry je vytvořit věž, která bude obsahovat co možná nejvíce kostek. Všichni hráči si tah po tahu postupně rozeberou celou společnou zásobu kostek. Potom každý hráč staví věž, musí ale používat kostky přesně v tom pořadí, v jakém byly kostky odebírány ze společné zásoby. Vítězí hráč, který zůstane nejdéle v hře.
- Babylónská věž - hráči staví věž společně. Každý ve svém tahu přiloží libovolnou kostku ze společné zásoby. Pokud věž spadne, získává diamant hráč, který hrál před hráčem zbůsobivším pád věže. Vyhrává kdo jako první získá pět diamantů.