Autor: Caesar | 14.6.2016 | 0

Nestudovali jste architekturu nadarmo, po letech dřiny jste si konečně vydobyli zaslouženou slávu a města se mohou přetrhnout, abyste navrhovali právě pro ně. Práce je tolik, že teď musíte navrhovat dokonce dvě města zároveň. Ale nebojte se, s každým městem vám pomůže ještě jeden neméně světoznámý architekt. Budou vaše společná města nejkrásnější ze všech?

Between Two Cites je draftovací hra (hráči si vybírají dílek ze své ruky, zbytek dílků pošlou dál a znovu si vybírají z nově došlých dílků), ve které jednotlivé dílky představují nejrůznější budovy, které hráči umísťují do svých měst. Každé kolo si hráč vybere dva dílky a jeden z nich umístní do svého levého a jeden do pravého města. Aby to bylo zajímavější, tak každé své město hráč sdílí se svým levým nebo pravým sousedem. Hráči tedy musí spolupracovat, aby postavili co nejlepší města. Na konci hry vyhraje ten hráč, který má nejlepší své horší město. Mít tedy jedno město skvělé a na druhé zapomenout, není zrovna výherní strategie.

Hra obsahuje variantu pro dva hráče i sólu hru.

Průběh hry:

Hra je rozdělena na tři kola, během nichž každý z hráčů spolupracuje na postavení dvou měst. Ta jsou tvořena budovami zasazenými do čtvercové mřížky rozměru 4 × 4.

V prvním a třetím kole hráči dostanou po sedmi budovách a pak postupují následovně:

  1. Vyberou si tajně dvě budovy a zbytek dílků pošlou svému sousednímu hráči.
  2. Ukáží své nové dílky a domlouvají se se svými sousedy, kam je nejlépe umístnit.
  3. Umístí jednu budovu do levého a jednu do pravého města.
  4. Opakují kroky 1-3, dokud jim nepřijde jen jeden dílek. To značí konec aktuálního kola.

Ve druhém kole si hráči dobírají tři dvoj-dílky (obsahují dvě budovy) a z nich dva rovnou po domluvě umísťují do svých měst.

Po třech kolech má každý hráč po své levé a pravé ruce jedno město o rozměrech 4 × 4 dílky.

Ve hře je 6 typů budov, které se liší body, které dávají hráči:

  • Obchody - Dávají tím více bodů, čím delší souvislou řadu vytvoří (svislou nebo horizontální).
  • Továrny - Město, které má na konci hry nejvíce Továren, získá za každou z nich 4 body. Město s druhým největším počtem získá za každou Továrnu 3 body. Ostatní města získají 2 body za každou Továrnu.
  • Hostince - Hostince se dělí na čtyři druhy. Hráč získá jeden bod za 1 Hostinec, 4 body za dva Hostince různého druhu, 9 za tři různé a 17 za 4 různé Hostince. Je možné obodovat více sad.
  • Kanceláře - Čím více má město Kanceláří, tím více bodů dostane. Přitom nezáleží na umístnění Kanceláří. Za jednu Kancelář je 1 bod, za dvě jsou 3 body a počet bodů roste až po 21 bodů za šest Kanceláří. Každá Kancelář, která stojí vedle Hostince navíc přidá jeden bod.
  • Parky - Parky je dobré stavět vedle sebe. Jeden Park je za 2 body, dva Parky vedle sebe mají cenu  8 bodů, 3 Parky pak 12 bodů.
  • Obytné domy - Každý Obytný dům přinese 1 bod za každý druh (barvu) budovy, které stojí ve městě. Pokud ale Obytný dům stojí vedle Továrny, má cenu pouze 1 bodu.


Konec hry:

Všechna města se obodují a vyhraje ten z hráčů, který získal nejvíce bodů ze svého „horšího“ města. V případě remízy rozhoduje počet bodů z lepšího města.

Sdílet s přáteli:

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Vybíráme z Bazaru

Čajová zahrada
Čajová zahrada
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas